mpmotors.sk
E-SHOP
MP-MOTORS s.r.o. Pruské 559, 018 52 Pruské
Ochrana osobných údajov Kontaktujte nás
Respas turbodúchadiel
Respas turbodúchadiel

Turbodúchadlo je v súčasnej dobe už neodmysliteľnou súčasťou spaľovacích motorov. Vo svojej mechanickej podstate je to pomerne jednoduchá súčiastka no dokáže narobiť nemalé potiaže. Na správnu funkciu Turbodúchadla má vplyv veľa faktorov a akčných členov, ktoré musia byť splnené na jeho správnu funkciu:
-dostatočné mazanie predpísaným olejom
-tesnosť sacieho potrubia (od vzduchového filtra cez chladič stlačeného vzduchu až ku hlave motora)
-tesnosť vyfukového potrubia
-tesnosť podtlakového systému regulacie
-funkčnosť regulácie podtlaku turbodúchadla
-funkčnosť snímačov tlaku, snímačov teploty, snímača polohy regulácie, snimača prietoku vzduchu (tzv. váha vzduchu) atď.
-správna funkcia EGR ventilu (nefunkčný EGR spôsobuje rýchle zanesenie variabilnej geometrie turba)
-správna funkcia palivového systému (nefunkčné trysky tiež spôsobujú rýchle zanesenie variabilnej geometrie turba)
-správny štýl jazdy ( jazda na príliš malé otáčky, alebo naopak vypnutie motora bezprostredne po skončení jazdy na vysoký výkon skracuje životnosť turba)

Pred samotnou montážou turbodúchadla odporúčame skontrolovať spomenuté systémy a dodržiavať pokyny na prevádzku automobilu.

Ponúkame Repas, Tuning a Úpravu turbodúchadiel. Na sklade v sídle firmy máme niekoľko desiatok bežne používaných typov ihneď k odberu (formou výmeny nový za starý) a niekoľko stoviek zrepasovaných turbodúchadiel dostupných do 24 hodín na externom skalde na všetky značky automobilov (Škoda, Audi, VW, SEAT, PSA Peugeot Citroen, Mitsubishi, Hyundai, Kia ...), takže nemusíte čakať niekoľko dní. V prípade, že turbodúchadlo na Vaše vozidlo nemáme skladom, zrepasujeme Vaše do 3 dní od doručenia ku nám. Na repas sú používane najkvalitnejšie diely montované aj do prvovýroby a moderné technické vybavenie ako sú umývacie zariadenia, pieskovacie zariadenia, dynamické a vysoko otáčkové vyvažovacie zariadenia, ktoré umožňujú skontrolovať turbodúchadlo v podmienkach aké sú vo vozidle. K dispozícii sú aj diagnostické a programovacie zariadenie pre elektronické ovládače – regulátory. Pre skúsený tým s dlhoročnou praxou nie je repasovanie žiadny zložitý problém a za pomerne krátky čas sme schopný vybaviť aj neštandardné objednávky so zachovaním vysokej kvality poskytovaných služieb.


Repasovanie Vášho turbodúchadla:
Tento proces pozostáva z niekoľkých krokov. Každý tento krok je vykonaný s dôrazom na precíznuosť a profesionalitu.
- posúdenie rozsahu poškodenia turbodúchadla a oboznámenie o jeho stave zákazníka a možnostiach jeho opravy
- rozmontovanie turbodúchadla
- precízne posúdenie stupňa opotrebenia komponentov rozobraného turbodúchadla
- meranie a overovanie nameraných údajov všetkých komponentov turbodúchadla
- umývanie, čistenie a pieskovanie turbodúchadla
- mechanické opracovanie (zarovnanie dosadacích plôch /sústružením/, zarovnanie olejovej príruby a pod.)
- výber náhradných dielov
- vyvažovanie rotacných častí turbodúchadla
- montáž jadra turbodúchadla
- vyvažovanie jadra pomocou vysokorýchlostného vyvažovacieho zariadenia
- meranie a nastavenie prietoku variabilnej geometrie, účinnosti a plniaceho tlaku turbodúchadla pomocou zariadenia Turbo Test Pro
- vyhotovenie a odovzdanie kompletnej dokumentácie.Tuning – úprava turbodúchadla ( takzvané hybridné turbo):
Cieľom úpravy/tuningu turbodúchadla je zvýšiť objem jeho preplňovania a tým zvýšiť jeho celkový výkon. Dosiahneme to výmenou pôvodného rotora a obežného kolesa kompresora za väčšie. Po vykonaní týchto úprav (v závislosti od konkrétneho typu turbodúchadla) dokážeme zvýšiť výkon vozidla dokonca až o 70%.


Repasovanie elektronického ovládania:
Čoraz častejšie sa vo vozidlách s modernými motormi používajú elektronické regulátory, ktoré regulujú činnosť turbodúchadla. A práve tento diel sa pomerne často kazí. Nefunkčný elektronický regulátor môže mať za následok viacero porúch, ako je napríklad nadmerné spaľovanie paliva, nadmerná dymivosť, prechod do núdzového režimu, znížený výkon alebo nepravidelná činnosť motora. Po repasovaní elektrického ovládania sú upravené do pôvodných továrenských nastavení a repasujú sa pomocou nových a originálnych dielov. Ponúkame takisto službu voliteľného nastavenia nových regulátorov Siemens VDO a Continental pre motory 3.0 TDI a 2.7TDI (Skupina Audi, Volkswagen). Informujte sa ohľadom ceny a dostupnosti buď telefonicky na čísle +421902408191 alebo cez kontaktný formulár na našej stránke alebo priamo u nás na predajni. Na každé repasované turbodúchadlo sa poskytuje záruka 2 roky bez obmedzenia najazdených kilometrov za predpokladu že boli dodržané všetky potrebné úkony pred jeho montážov a počas nej!

Odporúčanie pre montáž a prevádzku turbodúchadla TU.


Objednať službu

© 2021-2024 mp-motors.sk všetky práva vyhradené | o tento web sa stará domarstudio.sk